Marant davetiye

İçel(Mersin) Davetiye

Ülkemizin 33 plaka numaralı şehri olan eski adıyla İçel, yeni adıyla Mersin; yüz ölçümü olarak 15.853 km2 ve son yapılan nüfus sayıma göre 1.667.939 nüfusa sahip bir şehirdir. 2013 model davetiye olan düğün, nişan, nikah ve sünnet kartları her sene kataloglarımızla birlikte değişmektedir. Kentin doğu bölgesinde Anada şehri, batısında Antalya şehri, kuzeyinde Niğde, Konya, Karaman şehirleri, güneyinde ise Akdeniz ile çevrilidir. Toros dağlarını da içerisine alan bölge Akdeniz boyunca uzanmaktadır.

Bitki örtüsüne baktığımızda ise; Akdeniz iklimine bağlı olarak maki olduğunu söyleyebiliriz. Turistlik bir şehir olan Mersin davetiye başlıca ilçeleri söyle sıralayabiliriz: Akdeniz, Bozyazı, Gülnar, Mezitli, Erdemli, Silifke, Tarsus ve Yenişehir'dir.

Antik dönemlere baktığımızda ise; kentin deniz kıyısına yakın bölgelerden yerleşim olduğu nikah davetiyeleri kanıtlanmıştır. Halkevi yakınlarında yapılan kazı arkeolojik kazı çalışmalarında bölge tarihinin Antik dönemlere kadar uzandığı gelin damat davetiye belirlenmiştir. 19. Yüzyılda da bölgeye gelen seyyahlar incelemeler ve gözlemlerde bulunmuşlardır. Ne yazık ki Antik dönem ile ilgili bilgiler sınırlıdır. Sadece bölgenin Hıristiyanlık için önemli bir yer olduğu, Müslümanlar ve Bizanslılar arasında sürekli olarak el değiştirdiği bilinmektedir.

Anadolu Selçuklu Devleti zamanına kadar birçok ırka yerleşke olmuş bölgenin ismi 19. Yüzyılda seyyahlar tarafından Mersin olarak kabartmalı davetiye belirlenmiştir. Bu yüzyılda bölge gelişme sürecine özel tasarım davetiye girmiştir. İçel kentinin isminin değişmesindeki en önemli etken ise; bölgede barınmış olan Mersin oğulları ve Mersin ağaçları olmuştur.

Marant Davetiye

2013 Koleksiyonu

Marant Davetiye 2013 koleksiyonundan size en uygun olan modeli seçmek için tıklayın!

2013 Koleksiyonu için tıklayınız